A tale of two sisters

Czyli filmiki, które mogą przestraszyć:):) Horrory z Azji niewatpliwie mogą przestraszyć każdego. Jeśli masz dość typowego i schematycznego horroru to zobacz filmy z tego własnie kontynentu.

A tale of two sisters

Postprzez vaekin » 29 maja 2009, o 02:18

tytuł: Opowieść o dwóch siostrach, Janghwa, Hongryeon, Tale of Two Sisters
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Dramat, Horror
reżyseria: Ji-woon Kim
scenariusz: Ji-woon Kim
obsada: Su-jeong Lim, Jung-ah Yum, Geun-yeong Mun, Kap-su Kim

Obrazek

Film na motywach starej koreańskiej legendy.

Dwie siostry wracają do domu rodzinnego po długim leczeniu w zakładzie psychiatrycznym, po samobójczej śmierci ich matki. Okrutna macocha źle je traktuje i nie wierzy w ich wyleczenie, a ojciec całkowicie się jej podporządkował. Wkrótce w domu zaczną się dziać zjawiska nadprzyrodzone...

Film po prostu trzeba obejrzeć. Niesamowita mroczna atmosfera z ciekawym zakończeniem.

Niedawno nakrecono remake pod tytułem The Uninvited. Chyba najlepszy remake jaki zrobili amerykanie ale jednak oryginal mial o wiele lepszy klimat. Zmienili troche, np pod zlewem ta dziwczynke w koreanskiej wersji to zobaczyla jakas znajoma rodziny, wiec to nie byla do konca choroba psychiczna ;)

http://horror.com.pl/filmy/recka.php?id=439
“All we are is what we're told and most of thats been lies.” J.R.
vaekin
Statysta

Re: A tale of two sisters

Postprzez niewolnica_diabła » 29 maja 2009, o 09:44

Słyszałam o tym filmie, że jest trochę zamotany ale od osób, które na co dzień oglądają filmy typu Skazany na śmierć.
Jak mówisz, ze dobry to chyba go dziś sobie zobaczę :) Czy może od remake zacząć? ...ja lubię od gorszego zaczynać xD

A ten film to zupełnie coś innego? ...nie ma literki A na początku w sumie;p
http://www.filmweb.pl/f119840/Tale+of+Two+Sisters,1989
أى حد من مصر حابب يتعرف عليا يراسلني على الخاص
niewolnica_diabła
Aktor

Postprzez dave84 » 21 cze 2009, o 14:54

Ja przed chwilą remake oglądałem, robi pozytywne wrażenie. Miło mnie zakończenie zaskoczyło :o
Choose your wife rather by your ear than by your eye.
Obrazek
Planeta Kobiet
dave84
Władca:)
Władca:)

Postprzez vaekin » 22 cze 2009, o 06:24

oryginał jest w dodatku do gazety, była o tym już gdzieś mowa
http://www.dodatkidogazet.pl/film/rid,14523,dd,arcydziela-3-hity-dvd-.html
“All we are is what we're told and most of thats been lies.” J.R.
vaekin
Statysta

Postprzez Akusia » 6 lip 2009, o 19:24

Cóż mogę dodać, dość dobry horror chociaż może bardziej triller.
Akusia
Statysta

Postprzez Snake » 8 kwi 2010, o 10:00

Oglądałem ten film (oryginał) niedawno i zrobił na mnie znakomite wrażenie.
To nie jest typowy horror i bardzo dobrze, bo dzięki temu udało się zrobić coś więcej niż tylko "straszaka". A tale of two sisters ma Lynchowski klimat i styl, a fabuła majaca wiele wspólnego z dziełami wybitnego reżysera, jest jedną z największych zalet tego filmu.

Nie zamierzam zdradzać nic z fabuły, zresztą film należy do tych, które trzeba obejrzeć m.in. 2 razy, bo wtedy gdy już wszystko ułożymy sobie w zgrabną całość, zaczyna się wyłapywać smaczki i znaczenie poszczególnych scen (z pozoru nic nie znaczących lub niezrozumiałych )

Poza fabułą urzeka aktorstwo (tytułowe siostry), genialne niektóre ujęcia, czy praca kamery no i nienachalne horrorowe straszenie oraz klimat.

Nie wiem jak jest z remake'iem, ale podchodzę do nich sceptycznie, bo na ogół są o parę klas gorsze i prostsze (podobno właśnie remake jest łatwiejszy do zrozumienia)

Tale of two sisters - piękny film - jeden z lepszych jakie widziałem (gdyby bawić się w ocenianie, chyba 8,5/10 byłoby najadekwatniejsze)
Snake
Statysta

Postprzez hellblazer » 12 maja 2010, o 20:41

No cóż nie będę obiektywny bo po prostu uwielbiam ten film !!! :P

Jak dla mnie jeden z najlepszych opowieści grozy w historii. Top 10 zapewnione 8-)

Opowieść oryginalna, intrygująca, przedstawiona w świeży, innowacyjny sposób, realizatorsko perfekcyjna, niesamowicie szczegółowo dopracowana, ze świetną grą aktorską.

Każdy element filmu współgra w budowaniu napięcia i wciąga widza w dramatyczną rozgrywkę pomiędzy bohaterami dramatu.
A film nie tylko potrafi przestraszyć ale też wzruszyć, bo tak naprawdę u podstaw całej historii kryje się poruszająca melodrama.

Z pełnym przekonaniem daje 10/10.

Btw. Fanom tego dzieła polecam brytyjskie wydanie filmu z Tartana na 2 dvd wypchane po brzegi fascynującymi dodatkami
hellblazer
Statysta

Postprzez KasiaKawasaki » 31 lip 2010, o 18:47

Fakt, klimat filmu jest zadziwiający, oglądało się dobrze ale przyznam że ogladając ten film z 2 lata temu mało z niego zrozumiałam:) Być może zbyt mało skupilam się przy czytaniu napisów
KasiaKawasaki
Statysta

Powrót do Horrory