Forum o Azji, kulturze oraz ciekawostkach z nią związanych

Teraz jest 23 cze 2017, o 23:32
Gejsza blog | katalog stron związanych z Azją

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Donju / Dumb Beast
PostNapisane: 3 sie 2010, o 16:40 
Statysta

Załącznik:
Dumb Animal 2009.jpg
Dumb Animal 2009.jpg [ 36.37 KiB | Przeglądane 364 razy ]

Donju
angielski tytuł : DumBeast / Dumb Animal
reżyseria: Hideaki Hosono
scenariusz: Kankurô Kudô
premiera: 16 maja 2009 (Świat)
produkcja: Japonia
gatunek: Dramat, Komedia
obsada : Tadanobu Asano, Yoko Maki, Kazuki Kitamura ,Yusuke Santamaria, Yôko Minamino, Aimi Satsukawa

opis: (własny – wrzucony na filmweba – snake1410)
Dekoyan to młody, zachowujący się głupkowato pisarz, który jest poszukiwany w związku ze zdobyciem nagrody za swoją powieść. Przedstawicielka wydawnictwa, pod którego szyldem ukazywały się jego prace, wyrusza do rodzinnej miejscowości Dekoyana i przeprowadza własne dochodzenie. Rozmawia z jego szkolnymi kolegami : Okamoto –obecnie policjantem oraz Edajimą – właścicielem baru, których mroczna przeszłość została opisana w powieści. Kobieta dowiaduje się , że po 25 latach ponownie spotkali oni Dekoyana i choć ten zarzekał się, że nie jest pisarzem, postanowili go zamordować. Nie wszystko jednak układało się po ich myśli …

Trailer : http://www.youtube.com/watch?v=kkl83WkJQXU

Linki:
Kod:
http://www.imdb.com/title/tt1267381/

Kod:
http://www.filmweb.pl/film/Donju-2009-489592

ode mnie, bez spojlerów

Przyjemny film, może troszkę w klimatach Survival Style 5+ ?

Początkowo jest to komedia z może nieco kiepskimi gagami, czy nierównymi komediowymi scenami, ale niejednokrotnie potężnie się uśmiałem. Im dalej w las, tym Donjo pokazuje coś więcej, aby na koniec dać możliwość widzowi zastanowienia się nad celowo bezsensownymi scenami.

Nie jest to ani wybitna komedia, ani film ładnie i dogłębnie penetrujący ludzką naturę, ale coś z tych dwóch cech posiada i co ważniejsze przyjemnie się ogląda.

Gwiazdą filmu jest dla mnie Tadanobu Asano, który w swojej roli „głupka” spisał się znakomicie. Każda scena z jego udziałem była przeze mnie wręcz wyczekiwana.
Reszta aktorów miała do odegrania równie charakterystyczne postacie , mamy słodką lolipop girl (jest ogromnie przerysowana, ale i na szczęście nie drażniąca, a śmieszna), policjanta, który nie ma predyspozycji, aby wykonywać swój zawód, czy wreszcie impulsywnego właściciela baru, który jest ucharakteryzowany w specyficzny sposób.

Akcja toczy się w malej mieścinie , słynącej z walk sumo, a narracja ma charakter opowiadania (4 narratorów) i często przeskakuje od scen do scen, nie nużąc przy tym. Bohaterowie, którzy opowiadają o ostatnich wydarzeniach nie unikają osobistych wycieczek (i opowiadania o tragicznych wydarzeniach) , toteż przedstawicielka wydawnictwa ( Aimi Satsukawa , którą niedawno poznałem w filmie Funuke) i widz muszą się nasłuchać bardziej personalnych historii.

Dawna przeszłość bohaterów została natomiast opowiedziana za pomocą anime.

Fabuła nie jest niezwykła, ani nieprzewidywalna, ale nie odniosłem wrażenia, żeby reżyser próbował wikłać widza w tajemniczą zagadkę.

W sumie warto obejrzeć choćby dla Asano (closing up ? –kto obejrzy będzie wiedział o co chodzi ), który specjalizuje się w „dziwnych” rolach. Jeśli kogoś nie zrazi infantylność początkowych scen, ani nie odrzuci wątpliwe napięcie i zagadkowość historii myślę, że może śmiało obejrzeć ten film. Komu zaś podobało się Survival Style 5+, powinien Donju obejrzeć. Nie jest to ten sam kaliber, ale trochę analogii można znaleźć. Polecam , to film do którego sam na pewno wrócę
7/10

Ostatnio edytowano 24 mar 2017, o 20:26 przez Diablolos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Donju / Dumb Beast
PostNapisane: 5 lis 2016, o 19:49 
Statysta

Ja nie znoszę japońskich filmów, poprostu drażni mnie ten język.

PostNapisane: 17 lis 2016, o 12:33 
Statysta

To fakt, język jest masakryczny, również nie oglądam japońskich filmów.

PostNapisane: 25 gru 2016, o 11:51 
Statysta

jeden z najbardziej krwawych filmów

PostNapisane: 31 mar 2017, o 06:15 
Statysta

bardzo fajny to jest film

PostNapisane: 26 kwi 2017, o 22:58 
Statysta

jowwitkkaaa napisał(a):
Ja nie znoszę japońskich filmów, poprostu drażni mnie ten język.

Ja tam lubie japońskie fimy a w szczególności anime :D

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1