Forum o Azji, kulturze oraz ciekawostkach z nią związanych

Teraz jest 21 lip 2017, o 09:36
Gejsza blog | katalog stron związanych z Azją

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kick Ass (2010)
PostNapisane: 11 cze 2010, o 12:30 
Statysta

KickAss / Kick-Ass / Kick Ass

Załącznik:
kick-ass-2010.jpg
kick-ass-2010.jpg [ 40.57 KiB | Przeglądane 272 razy ]

reżyseria: Matthew Vaughn
scenariusz: Matthew Vaughn, Jane Goldman
premiera: 16 kwietnia 2010 (Polska) 12 marca 2010 (Świat)
produkcja: USA, Wielka Brytania
gatunek: Komedia, Akcja

Dave (Aaron Johnson) jest nastoletnim fanem komiksów, który marzy o zostaniu prawdziwym superbohaterem. Z mocnym postanowieniem naprawy świata przybiera pseudonim Kick-Ass, zakłada specjalny strój i maskę a następnie wyrusza w miasto, aby walczyć ze złem. Jest jeden problem: nie ma kompletnie żadnych supermocy. Decyzja zostania superbohaterem jednak zapadła i od tej pory Kick-Ass będzie musiał stawić czoła najniebezpieczniejszym przestępcom. Wkrótce do chłopaka dołącza perfekcyjnie wytrenowana...

Oglądaliście ?

To film o komiksach, na podstawie komiksów

KickAss to ciekawa za sprawą formy, raczej nieczęsto spotykana satyra na amerykańskich superbohaterów z kontrowersyjnym "jechaniem po bandzie" (momentami). Przeczytałem opinie, że komiks był jednak dużo bardziej abstrakcyjny, absurdalny i cięższy. Twórcy filmowego KicAssa, spłycili go, ale mimo to jestem generalnie zaskoczony tą parodią.
Przerysowany hamerykański świat, w którym przenika się aburdalna, nostalgiczna wola i pragnienie bycia superbohaterem i zbawcą świata oraz urzeczywistnione, przerysowane "supebohaterstwo". Wydaje mi się, że amerykanie często w normalnych filmach osiągają efekt nachalnej hamerykańskości (nastolatkowie i ich problemy, czarnobiałe postacie itp), a w KickAss jest tego jeszcze więcej (choć umyślnie), lecz niestety bez prób wartościowania i oceniania samych siebie, szkoda. Mogą być trochę te perypetie nastolatków nie do zniesienia, ale patrzenie z przymrużonym okiem pomaga (ewentualnie specjalne napoje )

Osoby nieprzyzwyczajone do bardziej zaskakujących, nieszablonowych filmów mogą często podczas seansu złapać się za głowę na to co wyprawia się na ekranie (zwłaszcza bryluje tutaj "dziewczynka"), gdzie często marzenia, nieudolność, bohaterstwo oraz sceny mało widowiskowe przeplatają się z holiwoodzkimi efektami i rozróbami.

Szkoda , że nie jest to film bardzo ambitny, ale mimo wszystko plus dla twórców, że zrobili coś wreszcie innego (bo jakaś inna komedia o superbohaterach nastolatkach, którą kiedyś oglądałem, była klapą) i nieco kontrowersyjnego. Nadal daleko temu filmowi do bardziej poważnych azjatyckich filmów z czołówek, ale mimo wszystko, zawsze to jakaś odmiana od sztampowego amerykańskiego kina.

6,5/10

Ostatnio edytowano 25 mar 2017, o 09:51 przez Diablolos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Kick Ass (2010)
PostNapisane: 25 mar 2017, o 09:42 
Statysta

Jasne że oglądaliśmy był już tu temat z Komiksem Kick Ass. :D

Tytuł: Re: Kick Ass (2010)
PostNapisane: 25 mar 2017, o 09:55 
Moderator
Moderator

No ja się ośmiałem jak oglądałem :D 8/10

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1