Berserk - Golden Age Arc (2010 - )

Kącik dla fanów manga i anime.

Berserk - Golden Age Arc (2010 - )

Postprzez jimmi » 24 sie 2015, o 11:01

Berserk - Golden Age Arc

berserk__golden_age_arc_i_egg_of_the.jpg
berserk__golden_age_arc_i_egg_of_the.jpg (63.46 KiB) Przeglądane 1727 razy

Seria filmów Berserk w reżyserii Toshiyuki Kubooka i scenariusza Ichiro Ōkouchi. Do tej pory wyszły 3 filmy na podstawie mangi Berserk.

Berserk - Golden Age Arc I
The Egg of the King (Jajo króla)
Wydany: 4 lutego 2012 roku (Japonia)

W pierwszej części czyli Berserk - Golden Age Arc najemnik Guts zostaje zaatakowany przez ludzi Bandy Jastrzębia. Guts pokonuje najlepszego wojownika w grupie jastrzębi i zarazem jedyną kobietę w bandzie Caske. Chwile później pojawia się lider bandy jastrzębi czyli Griffith, pojedynek Griffitha z Gutsem kończy się przegraną Gutsa. Guts zostaje przyłączony do kompani i walczy razem z Griffithem w wojnie z Chuder z rekrutowani przez Midland. Podczas oblężenia Guts i Griffith spotykają demona Nosferatu Zodd Nieśmiertelny, który zauważył Behelit wokół szyi Griffitha i ostrzega Gutsa, że Griffith będzie jego zgubą.

Berserk - Golden Age Arc II
The Battle for Doldrey (Bitwa o Doldrey)
Wydany: 23 czerwca 2012 roku (Japonia)

Przez trzy lata, Guts wierzył, że jego misją było realizować marzenie Griffitha razem z nim. Ale po powrocie Guts zdaje sobie sprawę, że będzie musiał opuścić zespół z Jastrzębia. Guts odchodzi z bandy Jastrzębia a niedługo potem Griffit zostaje uwięziony w Tower of Rebirth przez Król Midlandu za to że uwiódł jego córkę Księżniczkę Charlotte.

Berserk - Golden Age Arc III
The Descent (Zejście)
Wydany: 1 lutego 2013 roku (Japonia)

W rok po opuszczeniu Kompani Jastrzębi ów, Guts powraca aby pomóc w uwolnieniu Griffith. Guts i ludzie z bandy Jastrzębia uwalniają Griffitha lecz okazuję się że Griffith jest ledwie żywy był psychicznie i fizycznie torturowany jest praktycznie kaleką. Griffith próbuje zakończyć swoje życie ale nagle banda Jastrzębi zostaje wciągnięta do innego wymiaru. Griffith staje się jednym z demonów Ręki Boga i poświęca swoich druhów w Ceremonii Poświecenia. Guts próbuje walczyć z Demonami a Griffith gwałci Caske na oczach Gutsa. Nagle pojawia się potężny Skull Knight który wydostaje ocalałych z innego wymiaru.

Anime warte polecenia kreska tez ok Polecam
jimmi
Statysta

Re: Berserk - Golden Age Arc (2010 - )

Postprzez Biała15 » 21 sty 2019, o 10:28

Od tej serii zaczęła się moja fascynacja anime:) Co prawda filmy są bardzo mocne, jednak fabuła jest właśnie taka, że inaczej nie dałoby się tego pokazać:) Ma podwójne dno i na pewno długo się o nim myśli po zakończeniu seansu:)
Biała15
Statysta

Postprzez Kordian53 » 4 lut 2019, o 15:53

A mi ta seria w ogóle nie przypadła do gustu.
____
http://itfconsulting.pl/jak-dzialaja-li ... omornicze/
Kordian53
Statysta

Postprzez Oskarr52 » 28 maja 2019, o 09:00

Wszystko to kwestia gustu. Jednemu się spodoba, a drugi liczył na coś więcej.

____
detoksykacja
Oskarr52
Statysta

Postprzez Sebik77 » 17 lip 2019, o 11:22

Nie przesadzajmy, nie jest to aż takie złe. Bywało, że oglądało się gorsze rzeczy.
____
chrystus.pl
Sebik77
Statysta

Postprzez tomcio » 15 wrz 2019, o 19:26

Wszyscy polecali mi abym zaczął przygodę z anime właśnie od tej serii. Próbowałem wiele, wiele razy ale ta seria kompletnie do mnie nie przemawia. I wciąż się nie przekonałem do anime.
tomcio
Statysta

Powrót do Anime & Manga