Języki

Azjatycka muzyka, książki, malarstwo...

Języki

Postprzez demmm9 » 22 mar 2009, o 13:55

Tak mi się przypomniało jak kiedyś szef chińskiej dyplomacji Yang Jiechi powiedział w wywiadzie:

Uważam, że chiński jest jednym z najłatwiejszych do nauczenia się języków, bo jak inaczej wyjaśnić, że 1,3 miliarda ludzi wybrało go jako swój język ojczysty.

Yang przypomniał też, że 2010 rok będzie w "Rokiem chińskiego" w Rosji. Obecnie wielu ludzi studiuje język chiński i mam nadzieję, że obcy dziennikarze tu obecni, panie i panowie, będziecie w stanie szybko się go nauczyć.

A jak jest naprawdę z językami, mam tu głównie na myśli chiński...trudno się go nauczyć?
Obrazek
demmm9
Reżyser

Re: Języki

Postprzez dave84 » 22 mar 2009, o 16:33

Ja słyszałem, że to prosty język, wystarczy podobno kilka tysięcy znaków się nauczyć i już większość ma się z głowy; gramatyka podobno łatwa.
Choose your wife rather by your ear than by your eye.
Obrazek
Planeta Kobiet
dave84
Władca:)
Władca:)

Re: Języki

Postprzez Chloe » 31 sty 2010, o 16:54

Chiński JEST łatwy jeżeli chodzi o gramatykę i te sprawy, ale żeby w tym języku mówić to ojj... Tzn. mówić można, ale zazwyczaj jest tak, że ty sobie cośtam mówisz, a żaden Chińczyk cię nie rozumie. :P Oni mają te swoje śmieszne tony, które dla nas są praktycznie nie do odróżnienia, ale dla nich to samo słowo wypowiedziane w innej tonacji często oznacza coś zupełnie innego. Taksówkarz, który nie rozumie nazwy ulicy, którą mu podajesz, to tam jest norma.
A co do znaków, to podobno wystarczy znać 3000 żeby czytać gazetę, ale... Weź się naucz 300 znaków, z których większość się różni tylko paroma kreskami. :shock:
Chloe
Statysta

Powrót do Kultura