Kino azjatyckie | Bollywood | anime

Forum filmowe o kinie azjatyckim, Bollywood & anime
Teraz jest 17 lis 2018, o 02:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Welcome to Dongmakgol
PostNapisane: 16 mar 2009, o 22:44 
Statysta

Światowa Premiera: 05-04-08
Gatunek: Dramat/ Wojenny/ Komedia
Czas Trwania: 127 min.
Reżyseria: Park Kwang-hyeon
Scenariusz: Jang Jin; Park Kwang-hyeon
Obsada: Ryoo Deok-hwan, Jo Deok-hyeon, Kwon Oh-min, Sin Ha-gyoon, Seo Jae-kyeong
Obrazek

Podczas wojny koreańskiej żołnierze z Korei Południowej, Północnej i Stanów Zjednoczonych dziwnym trafem docierają do malutkiej wioski - Dongmakgol. Początkowo wrogo nastawieni do siebie nawzajem, zaczynają brać udział w codziennym życiu wieśniaków, aż wkońcu nadchodzi chwila najważniejszej decyzji w ich dotychczasowym życiu.

imdb
filmweb
tutaj można obejrzeć film on-line

Tytuł: Re: Welcome to Dongmakgol
PostNapisane: 10 kwi 2009, o 13:02 
Władca:)
Władca:)

Film bardzo dobry. Jednak doświadczenie reżyserskie nie przełożyło się na jakość...i całe szczęście;p

Obrazek
www.tapety.boo.pl - darmowe tapety na pulpit

PostNapisane: 13 sie 2010, o 23:32 
Statysta

Film zaczyna się od mocnych, krwawych scen, rodem z brutalnych wojennych obrazów, by potem fundować naprzemiennie sceny realistyczne, nierealistyczne, łagodne, brutalne.

Sądziłem, że mocnym punktem tego filmu, będzie właśnie niszczone życie mieszkańców odciętej od świata wioski lub proces adaptacji żołnierzy do ich stylów życia. Niestety, to co mogło być niezwykle interesujące, czyli zetknięcie się 4 różnych kultur (rdzenni mieszkańcy, Amerykanin, i różniący się ideologiczne Koreańczycy z południa i północy) czy wszystkie procesy socjologiczne, zostało kompletnie pominięte. Co więcej kamera wręcz unika skupiania się na ludziach, którzy nie wiedzą do czego służy karabin albo czym jest granat. Relacje między żołnierzami i proces zaprzyjaźniania się też mi nie bardzo przypadł do gustu.

Ogromna szkoda, że Hye-jeong Kang (znana z Oldboya) i jej postać, która jest ciekawsza niż wszyscy inni bohaterowie razem wzięci, jest tak mało na ekranie. Aż się prosiło o pokazanie, jak traktują ją ludzie z Dongmakgol, czy choćby więcej scenek, gdzie można było bardziej ją poznać.

Nie pasowało mi też sporo tanich fabularnych zagrań, rodem z amerykańskich produkcji, które niszczyły tę magiczną sielankowość i nie rozumiałem, czy mam na poważnie odbierać sceny, gdzie jest mnóstwo przerysowania, bo kończyły się na przykład brutalnie poważnie.

Niewątpliwie podobała mi się muzyka oraz sceneria, choć np. scena z dziką bestią przez kręcenie na green screenie kompletnie nie pasowała (reszta efektów wypadała różnie). Dongmakgol jako wioska jednak zachwyca, chciałoby się tam żyć, czy choćby przyjść na chwilę.

5,5/10 (te pół punktu za Hye-jeong Kang)

PostNapisane: 7 lis 2018, o 11:23 
Statysta

Czy ten film dalej jest w kinie? Bardzo to dla mnie ważne.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1