The Warlords

The Warlords

Postprzez dave84 » 29 cze 2008, o 15:35

The Warlords (Tau ming chong) - dramat, wojenny

Film wojeeny, ukazujący historię 3 braci krwi. Powstał na podstawie opowieści The Assassination of Ma. Generał Ma Xinyi podczas bitwy traci wszystkich swoich żołnierzy. Udaje mu się przeżyć dzięki temu, że udawał zmarłego. Zawiera pakt z dwoma przywódcami -
Cao Er-Hu i Zhangiem Wenem-Xiangiem aby się zemścić na wrogu. Film dla mnie bardzo dobry, jest w nim kilka scen, które człowiek ogląda z zapartym sercem. Obsada jest mocna (chociażby Jet Li). Nie obeszło się również bez wątku miłosnego, chociaż moim zdaniem w tym filmie niepotrzebnego.

Obrazek

Trailer:

The Warlords
Choose your wife rather by your ear than by your eye.
Obrazek
Planeta Kobiet
dave84
Władca:)
Władca:)

Re: The Warlords

Postprzez inferno03 » 29 cze 2008, o 22:35

Swietny film! Dziwnie mi sie pozniej ogladalo film jak Jet Li gral juz troszke postac o czarnym charakterze bo na pcozatku wszyscy byli ok, ale potem postac Jeta coraz gorsza byla pod wzgledem charakteru.
inferno03
Aktor

Postprzez Diablolos » 1 lip 2008, o 00:22

Ten film to dla mnie po prostu wypas bardzo mi się podobał oglądałem go niedawno z Władcą :D
Diablolos
Moderator
Moderator

Postprzez harkonen.mgla » 26 paź 2008, o 12:26

„The Warlords / Tau ming chong” (2005) - XIX wiek w targanych wojną domową Chinach, jeden żołnierz przyswaja sobie wybiórczo filozofie bandytów, dwaj bandyci natomiast zaczynają czuć się żołnierzami. Dziarska trójka, walczy, kłamie i krzyczy, niby w imię przyjaźni, niby w imię wyższych racji (dobro ogółu ponad dobro nawet tysięcy jednostek, prawdziwie chińskie podejście) ale dla europejskiego widza mało to przekonujące.
Historyczno - przygodowe kino z Azji z kilkoma ciekawymi scenami z pola walki, dla miłośników tego typu produkcji pozycja obowiązkowa, dla reszty rzecz bardziej zjadliwa (ambitniejsza) niż typowa produkcja tego typu.
harkonen.mgla
Statysta

Powrót do Historyczne/ Wojenne