Warszawska premiera książki Nie tylko Bollywood

Azjatycka muzyka, książki, malarstwo...

Warszawska premiera książki Nie tylko Bollywood

Postprzez kaskami01 » 27 lut 2010, o 14:19

WTOREK 9.03.2010

DKF Overground i Korporacja Ha!art zapraszają na warszawską premierę książki Nie tylko Bollywood.

9 marca w DKF Overground w Warszawie odbędzie się dyskusja panelowa poświęcona kinematografii Indii połączona z pokazami fragmentów filmów. Zaproszeni goście (prof. Grażyna Stachówna, dr Andrzej Kołodyński, dr Artur Majer) poruszą liczne kwestie związane z kinem indyjskim, wprowadzą nas w świat Bollywood i inne filmowe światy Indii; odpowiedzą również na pytania publiczności.

„Autorzy drążą także fenomen rosnącej popularności filmów bollywoodzkich, tak zwanych masala movies, wśród widzów zachodnich, sporo miejsca poświęcając społeczności polskich fanów, oraz badają transkulturowy potencjał i przykłady twórczej, obustronnej wymiany między Holly- i Bollywoodem.”

Te same tematy podrążymy wspólnie!

Wśród uczestników spotkania rozlosowane zostaną karnety do DKF Overground oraz egzemplarz książki. Ci, którym się nie poszczęści będą mogli nabyć książkę w promocyjnej, bardzo atrakcyjnej cenie.

„Nie tylko Bollywood" to pierwsza książka poświęcona kinematografii indyjskiej opublikowana w Polsce. Autorzy przybliżają czytelnikom historię oraz artystyczne i dystrybucyjne osiągnięcia tej z pozoru odległej geograficznie i kulturowo, produkującej około 700 filmów rocznie kinematografii, która w ostatnich latach cieszy się w Polsce i na całym świecie coraz większą popularnością. Wychodzą od Bollywood - filmowego zagłębia w Bombaju, indyjskiej "fabryki snów" i kolebki największych gwiazd - ale przedstawiają również historię filmu indyjskiego, jego społeczno-polityczne konteksty, największe sukcesy, zmieniające się poetyki i głoszone ideologie.

9 marca o 19.00

DKF Overground

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie,

Al. Niepodległości 162 (Metro Pole Mokotowskie),

Aula VII na III piętrze.
Załączniki
nie_tylko_bollywood_plakat.jpg
nie_tylko_bollywood_plakat.jpg (37.35 KiB) Przeglądane 1496 razy
kaskami01
Statysta
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 lut 2010, o 13:50

Powrót do Kultura

cron