Fauna & Flora

Ciekawostki historyczne i geograficzne o Azji.

Re: Fauna & Flora

Postprzez dave84 » 12 cze 2008, o 19:30

A ja mam takie pytanko...jak kupuje się na allegro np. pająka i pisze wysyłka pocztą polską na własne ryzyko to...ON NORMALNIE JEST WŁOŻONY DO KOPERTY :?: :?: :D :D :D :D :D :mrgreen:
Choose your wife rather by your ear than by your eye.
Obrazek
Planeta Kobiet
dave84
Władca:)

Postprzez delfina88 » 12 cze 2008, o 19:54

no a jak :D a coś Ty myślał :P jeszcze jakieś wymagania, koperta to niezła forma przesyłki :) ja tak dostałam 3 pary kolczyków z allegro, wszystkie do niczego :)
tekst na własne ryzyko jest dobry i całkowicie mnie odstrasza sama myśl o zamówieniu pająka, chociaż musze się przyznać że mój kolega kiedyś miał w takim przeszklonym pudełku, to uwielbiałam się na niego patrzeć a strach przed nim w pewien sposób mi się podobał :D :P
delfina88
Reżyser

Postprzez Coldar » 12 cze 2008, o 22:57

Dwa razy kupiłem pająka przez pocztę, 1 w plastikowym pudełku z kilkoma dziurkami, kt. było w kartonowym pudełku, wszystko było dobrze zabezpieczone papierem itp.. 2-gi pajączek był mniejszy, wystarczyło pudełko od kliszy, z kawałkiem chusteczki papierowej i namoczonym włóknem kokosowym. Pająki nie muszą mieć dużo powietrza więc łatwo je się transportuje, 1 z moich pajączków lubi pływać i wytrzymuje pod wodą kilka godzin. Ale najlepiej szukać kogoś w swoim mieście...
Coldar
kamasutra master

Postprzez dave84 » 13 cze 2008, o 08:43

A ja chciałbym widzieć moją matkę otwierającą kopertę z pająkiem :shock: :? :shock: :? :shock: :? ...nieraz otwiera do mnie przesyłki :evil:
Ja lubię wszelkiego rodzaju pajęczaki :D
Ale w domu nie mam żadnego zwierzątka;p
Obrazek
Planeta Kobiet
dave84

Postprzez Coldar » 25 cze 2008, o 14:50

Makak japoński

małpa wąskonosa z rodziny makakowatych. Żyje na Wyspach Japońskich, oprócz Hokkaidō. Zwierzę znane jest ze swych zdolności uczenia się. Pozbawione są ogona. Ulubioną zabawą młodych zwierząt są skoki do gorącej wody. Małpy chętnie bawią się śniegiem. Potrafią lepić z niego kulki o średnicy 60 centymetrów i rzucać nimi jak piłką.

Obrazek Obrazek
Coldar
kamasutra master

Postprzez Diablara » 26 cze 2008, o 08:02

a no zdjęcia śliczne xD

ten pajączek ma śliczne kolorky . ale tak jak delfina boję się owadów pająków etc :P ujdą jednak motylki i biedronki [chociaż ostatnio i biedronki mnie trochę shizzują] ale nic . da się żyć . mam kumpla który m węża dłuuugiego . a który będzie dłuższy i ma też ptasznika . jakiego to nie wiem nie znam sie :P ale kiedyś jak byłam młodsza to brałam go na ręce a teraz się boję wszystkiego praktycznie ^^" jak ja u mojej babci jestem a ona nie ma łazienki tylko kibelek na dworQ prawie jak Shrek to ja tam nie chodzę <lol2> wolę iść do starej stajni w której były kiedyś zwierzeta i śmierdzi niż tam . bo to dla mnie za ciasne pomieszczenie i widać za duzo pajęczyn których też się boję xD
niech me tchnienie w Twym Sercu znajdzie schronienie,
niech mą duszę Twa Miłość pochłonie .
Diablara
Dodzia:)

Postprzez dave84 » 27 cze 2008, o 11:39

To zdjęcie małpy z kulką śnieżną rewelacyjne :D :D

A tu mamy pandę małą.
Jest nazywana także "złotą" albo "rudą" pandą lub "kotem - niedźwiedziem". rozmiarów większego kota. Występuje Himalajach od Nepalu po Chiny. Chiński podgatunek bardziej żółty i rzadziej spotykany nieznany jeszcze w zachodnich ogrodach zoologicznych.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Planeta Kobiet
dave84

Postprzez aniolek028 » 9 sie 2008, o 22:14

Zawsze pandy m się podobały. Piękne zwierzaczki:):) Mi się zawsze z Japonią kojarzą kwitnące wiśnie xD

Obrazek
stopka w budowie:):))
aniolek028
Reżyser

Postprzez Feliks34 » 13 sie 2018, o 15:45

Uwielbiam Indonezję za bogactwo roślin i zwierząt, które nigdzie indziej nie występują. To wszystko na terenach kilkudziesięciu parków narodowych. Wiele ciekawostek na temat fauny i flory można poczytać na blogu http://duabenua.com/pl/blog/indonezja-c ... ekawostki/
ten artykuł to konieczna pozycja przed wyprawą w to miejsce.
Feliks34
Statysta

Postprzez Amoga290 » 25 kwi 2021, o 17:13

Ze strony http://posadzimy.pl wyczytałam bardzo dużo o akcji sadzenia drzew. Dlatego bez dłuższego namyślania wsparłam tę akcje. Sadzą oni drzewa w miejscu zniszczonego przez burze lasu w gminie ogrodzieniec. Jest to fajna akcja, dzięki której mozecie czynić dobro. NAtura potrzebuje nas abyśmy ją wsparli. Tlen który produkują drzewa jest nam naprawdę potrzebny, więc dołączcie się do akcji.
Amoga290
Statysta

Poprzednia strona

Powrót do Historia i geografia & ciekawostki