Animation Now! Festival | 7-11 grudnia 2011 Trójmiasto

Najciekawsze wydarzenia i imprezy związane z filmami.

Animation Now! Festival | 7-11 grudnia 2011 Trójmiasto

Postprzez Animation Now » 16 lis 2011, o 11:06

ANIMATION NOW! FESTIVAL
3. Festiwal Aktualnej Animacji
7-11 grudnia 2011 | Trójmiasto


Animation Now! Festival już po raz trzeci zaprasza wszystkich fanów filmów animowanych i miłośników dobrego kina na animowaną ucztę! Przez pięć dni (7-11 grudnia 2011) będziemy serwować animację w Gdańsku, Gdyni i Sopocie w postaci przeglądów filmowych, warsztatów, spotkań z artystami i pokazów audiowizualnych.

Festiwal Aktualnej Animacji zaprezentuje starannie opracowany program filmów nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach, w tym najnowsze produkcje z kochającej animację Francji. Dla ceniących żywiołową muzykę z Hawany i Nowego Jorku przygotowaliśmy animowany romans „Chico i Rita”. Wśród filmów amerykańskich, niedościgłych w poszukiwaniach technologicznych znajdziecie futurystyczny świat sympatycznego robota „WALL-E” oraz mroczną i oniryczną opowieść „Koralina i tajemnicze drzwi”. Dla fanów Hayao Miyazakiego przygotowaliśmy pięknie zrealizowaną historię „Ponyo”; nie zapomnieliśmy również o niezależnej japońskiej animacji reprezentowanej przez wyrafinowane i oszczędne w formie filmy Atsushi Wada oraz ornamentalne i rozbuchane formalnie wizje Mirai Mizue.
W tym roku specjalna sekcja programowa poświęcona zostanie animacji środkowoeuropejskiej, dzięki czemu poznamy lepiej aktualną kinematografię naszych południowych sąsiadów Czechów i Słowaków oraz Węgrów. Zaplanowane są również ciekawe spotkania, warsztaty i performance audiowizualny z gośćmi z Czech, w tym kulisy powstawania animacji lalkowej oraz warsztaty animacji marionetkowej i malowanej na szkle.
Przygotowaliśmy także specjalną atrakcję dla miłośników animacji – dwupłytową kolekcję DVD „Uwaga! Świeżo Animowane” promującą młodą polską i czeską animację, której premiera odbędzie się podczas otwarcia festiwalu.
Nie zabraknie także dobrej zabawy z animation now! karaoke, czyli improwizacjami dubbingowymi do kultowych filmów animowanych oraz inspirujących powiązań współczesnych brzmień muzycznych z interaktywnym użyciem animacji.

http://www.facebook.com/AnimationNowFestival
Załączniki
logo.jpg
ANF
logo.jpg (27.15 KiB) Przeglądane 2730 razy
Animation Now
Statysta
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 10:58

Powrót do Imprezy filmowe

cron