Festiwal scenarzystów Interscenario

Najciekawsze wydarzenia i imprezy związane z filmami.

Festiwal scenarzystów Interscenario

Postprzez dave84 » 28 paź 2009, o 22:58

W niedzielę 25 października podczas uroczystej Gali Finałowej Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów INTERSCENARIO 2009 usłyszeliśmy werdykt jury w Konkursie na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego.

Do Konkursu na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego nadesłano ponad 40 scenariuszy, spośród których Jury w składzie: Norman Ohler, Esther Bernstorff, Sławomir Fabicki wyłoniono 5-ciu finalistów. W Konkursie mogli wziąć udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się głównie profesjonaliści.

Jury tegorocznego Konkursu uznało, że nagroda Prezydenta Miasta Wrocławia w wysokości 50 000 zł ze względu na wyrównany poziom nadesłanych scenariuszy zostanie podzielona między autorów wszystkich 5-ciu finałowych scenariuszy. Są nimi Sharath C. Chertlur ("Journey"), Marcin Krzyształowicz ("Hauptsturmführer"), Monika Mostowik ("Urodziny"), Arkadiusz Milcarz i Piotr Ferdek ("Holiday") oraz Anna Piasek ("London"). Nagrodę w imieniu Rafała Dutkiewicza przekazał Adam Grehl, Wiceprezydent Miasta Wrocławia.

Ze względu na duże zainteresowanie Konkursem na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego organizatorzy ogłaszają nabór już w tym roku. Wszyscy, którzy w tegorocznej edycji nie zdążyli wysłać swoich prac - a wiemy, że takie osoby są – będą mogli to zrobić już w przyszłym miesiącu.

Ponadto na Gali Finałowej została wręczona Nagroda Zdolnych Ale Leniwych, która trafiła do rąk Łukasza Tunikowskiego wrocławskiego filmowca, który należy do grup filmowych Videoterroristen i Moustache Filmnacja. W tym roku po raz pierwszy została również przyznana Nagroda za Całokształt Twórczości Scenopisarskiej dla Andrzeja Mularczyka. W imieniu znanego scenarzysty statuetkę odebrał Dariusz Jabłoński.
Choose your wife rather by your ear than by your eye.
Obrazek
Planeta Kobiet
Avatar użytkownika
dave84
Władca:)
Władca:)
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 20:05
Lokalizacja: 50.439 °N 21.759 °E

Powrót do Imprezy filmowe

cron