Wybitny twórca azjatyckiego kina

Oponie na temat reżyserów z kontynentu azjatyckiego. Poznaj najlepszych reżyserów, polecanych przez użytkowników. Znasz takich rezyserów jak Akira Kurosawa czy Wilson Yip?

Wybitny twórca azjatyckiego kina

Postprzez hotpeper22 » 11 paź 2010, o 17:42

BIOGRAFIA(2)Takeshi Kitano
Wychował się w biednej rodzinie w Tokyo. Jego rodzina w żaden sposób nie była zwiazana z Yakuzą, o co go często podejrzewano. Jego ojciec był rzemieślnik i typowym Japończykiem. W domu trzymał dyscyplinę, oszczędzał pieniądze. Co prawda jako pierwszy na swojej ulicy dorobił się TV, ale Takeshi'emu nie wolno było ani chodzić do kina, ani czytać książek, nie mówiąc już o komiksach (komiksy z mangą są bardzo popularne w Japonii, nawet wśród dorosłych). Takeshi musiał robić wszystko, tak jak chciał jego ojciec, więc udał się na studia, które miały mu zapewnić posadę inżyniera. Takeshi nie ukrywał, że wtedy marzył pracować w Hondzie, ale studia (czas rewolucji obyczajowej) mocno pokrzyżowały mu plany. Zapragnął imponować innym, zdobywać fajne dziewczyny. Zaczął studiować filozofię, między innymi Marksa czy Lenina. A w końcu zaczął wagarować i rzucił studia. Następnie rozpoczął pracę jako windziarz, a potem kelner. Pewnego dnia spotkał Kiyohi Kaneko, z którym w krótce założył komiczny duet: "The Two Beats". Swoimi występami w klubach nocnych i studenckich szybko zyskali rozgłos i sławę, jako ci którzy prowokowali, naruszali dobre obyczaje i mocno przeginali (np. nabijając się niemiłosiernie z niepełnosprawnych, gdyż politycy to był dla nich chleb codzienny). Potem nadszedł czas telewizji. W tym czasie próbował swych sił także jako aktor. No cóż jednak dla wszystkich był tylko komikeim. Dopiero film "Merry Christmas, Mr. Lawrence" pozwolił mu się odciąć od komicznego dziedzictwa. W 1989 zadebiutował także jako reżyser. Miał wystąpić w filmie "Sono otoko, kyobo ni tsuki" (Violent Cop - tytuł amerykański), ale reżyser Kinji Fukasaku odmówił pracy z Takeshim. Wtedy zaproponowano mu aby sam wyreżyserował. Film "Brother" jest jego pierwszym reżyserskim filmem zrealizowanym poza Japonią. Do czasu wypadku na motorze (ok. roku 1994) był on bardzo nieznośny. Nie raz zdarzyło się, że pobił paparazzich, albo inne osoby. Lubował się w alkoholu. Dopiero jednak wypadek otworzył mu oczy i Takeshi mocno zespokojniał. Poza tym, że gra, reżyseruje, to także pisze scenariusze, maluje oraz pisze książki, wiersze i opowiadania. Taki właśnie jest słynny aktor i reżyser azjatyckiego kina.
Kod: Zaznacz cały
Chcesz zrobić krok w jego kierunku ? Nie zwlekaj i kliknij, zacznij zarabiać już dziś, bądź kreatywnym obserwatorem i dołącz do nas. Zarabiasz przez układanie puzzli i a kasa prosto na twoje konto bankowe, oto link: http://puzz.pl/?=OJhuDM0FRGxj


Po jakiego piszesz ten badziew? dave
hotpeper22
Statysta
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 paź 2010, o 17:02

Powrót do Reżyserzy

cron